
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RL855 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 620 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 890mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" Dia (7.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of RL855-181K-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 200MA 12 OHM TH
FIXED IND 330NH 1.3A 130 MOHM TH
FIXED IND 820NH 695MA 260 MOHM
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
FIXED IND 180UH 620MA 890MOHM TH
FIXED IND 3.3UH 4A 16 MOHM TH
SMART CARD