
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2500R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 2 mH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 69 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 29Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.1MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2500R-42G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 3A 66 MOHM SMD
FIXED IND 100NH 220MA 680 MOHM
FIXED IND 0.5NH 730MA 100 MOHM
FERRITE BEAD 500 OHM 0805 1LN
RES SMD 835 OHM 0.05% 1/5W 1506
FIXED IND 2MH 69MA 29 OHM TH
RF ANT 2.4GHZ FLAT PANEL N 15.5"