
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CPL |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 50 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 40 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.6mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 2.134" L x 0.335" W (54.20mm x 8.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of CPL-6-50TR-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 44.5A 1.97 MOHM
FIXED IND 680UH 30MA 55 MOHM SMD
FIXED IND 6.8UH 64MA 3.8 OHM
CAP CER 2.2UF 100V X7R 1210
CAP CER 0.018UF 500V X7R 2220
FIXED IND 50NH 40A 0.6 MOHM SMD
DISPLAY 16SEG 0.8" SGL RED 18DIP