
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 734 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 551mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 750mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512R-332G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 170MA 1.8 OHM SMD
FIXED IND 91NH 440MA 580 MOHM
FIXED IND 68UH 550MA 670 MOHM
FIXED IND 33UH 230MA 1.85 OHM
MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
SPDT ANALOG SWITCH, 4 FUNC, 1 CH
FIXED IND 3.3UH 734MA 750 MOHM