
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 100R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 114 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 32 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 110MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.065" (1.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 100R-152F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270UH 1.6A 226 MOHM TH
FIXED IND 4.5UH 5.1A 16.5 MOHM
FIXED IND 430UH 36MA 42 OHM TH
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM
DIODE ZENER
CRD 18AWG 5-15P - C13 9.84' 25PC