4379R-152JS
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 1.5UH 600MA 140 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
4379R-152JS PDF
Type Description
Series:4379R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:1.5 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):140mOhm Max
Q @ Freq:100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:135MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max):0.140" (3.56mm)