
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 178 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 43mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924R-474K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 850MA 700 MOHM TH
FIXED IND 750UH 29MA 65 OHM TH
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVPECL
CONN HEADER R/A 2POS 4.2MM
FIXED IND 470UH 178MA 9.5 OHM