
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCOIL™, ME |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 3.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 48mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MEKK2016H1R0M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 95UH 7A 25 MOHM TH
FIXED IND 3.3UH 3.23A 38 MOHM
FIXED IND
FIXED IND 1UH 3.5A 48 MOHM SMD
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
CONN RCPT FMALE 6POS GOLD CRIMP
IC CLK MULTIPLIER ATTENUATOR