
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4232 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 220 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.101" (2.57mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 4232-103J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 1.13A 306 MOHM
FIXED IND 22UH 0.96MA 132 MOHM
FIXED IND 680NH 5.7A 11 MOHM TH
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 1808
DIODE TVS 160V 600W SMB UNI-DIR
FIXED IND 10UH 220MA 4.3 OHM SMD
CONN PLUG FMALE 13POS GOLD CRIMP