
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1840 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 220 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 2.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 35mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 415MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.437" L (4.75mm x 11.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1840-02JR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 3.3UH 15.5A 7MOHM SMD
FIXED IND 91UH 160MA 3.12 OHM TH
CRYSTAL 13.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC XO 100MHZ 3.3V LVPECL
CONN SOCKET 9P 0.039 GOLD SMD RA
FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH