
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 39 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 720 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20.8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470R-20J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 2.7A 35 MOHM TH
FIXED IND 220NH 1.04A 140 MOHM
FIXED IND 470UH 128MA 10.9 OHM
RES SMD 560 OHM 1W 2010 WIDE
RES 68.1K OHM 0.6W 1% AXIAL
TVS DIODE 85.5V 137V DO214AC
FIXED IND 39UH 720MA 1 OHM TH