
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2510R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 38 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 32Ohm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6.8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2510R-80K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 1.67A 44 MOHM
FIXED IND 15UH 135MA 5.2 OHM SMD
FIXED IND 3.3UH 399MA 1.3 OHM
XTAL OSC XO 11.0592MHZ HCMOS SMD
DC DC CONVERTER 5V 2W
SFERNICE THIN FILMS
FIXED IND 220UH 38MA 32 OHM SMD