
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCR1010 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 137.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.413" (10.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of RCR1010NP-680M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7MH 125MA 17.2 OHM
FIXED IND 390UH 46MA 21 OHM SMD
FIXED IND
TVS DIODE 105V 187V DO214AB
FIXED IND 68UH 1.9A 137.5 MOHM
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 2.5MM
MIXER