
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4379 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 140 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 110 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 4379-273KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 312MA 3.12 OHM
FIXED IND 270UH 0.28MA 1.45 OHM
FIXED IND 120UH 660MA 735 MOHM
CONN HEADER SMD 6POS 1.27MM
CONN RCPT 16POS 0.079 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 100W
FIXED IND 27UH 140MA 2.4 OHM SMD