
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-7832 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 5.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.9A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 32mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM7832PJ8R2L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1UH 670MA 250 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 5.41A 34 MOHM SMD
FIXED IND
TVS DIODE 160V 259V DO214AB
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 8.2UH 5.3A 32 MOHM SMD
TERM BLOCK HDR 11POS 45DEG 3.5MM