
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4302R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 180 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 18MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 4302R-103F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 200MA 1.95 OHM
FIXED IND 470NH 450MA 500 MOHM
FIXED IND 8.2UH 360MA 600 MOHM
FIXED IND 1.6UH 780MA 600 MOHM
CONN RCPT 49POS 0.1 GOLD PCB
CAP FILM 750PF 5% 1.6KVDC RADIAL
FIXED IND 10UH 180MA 4.5 OHM SMD