
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2150R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.48 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 140mOhm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 200MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.220" Dia x 0.560" L (5.59mm x 14.22mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2150R-04G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39UH 135MA 7 OHM SMD
FIXED IND 80NH 37A 0.39MOHM SMD
FIXED IND 470NH 1.86A 80 MOHM TH
SFERNICE FIXED RESISTORS
FIXED IND 10UH 2.3A 100 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 1.48A 140 MOHM TH
RF SHIELD 1.25" X 3.25" SMD