
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 170 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 18MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of S1008-223J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 25UH 1.4A 90 MOHM SMD
FIXED IND 220UH 112MA 9.8 OHM
FIXED IND 3.9UH 173MA 1.5 OHM TH
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM
FIXED IND 22UH 170MA 6 OHM SMD
CB 4C 4#12 PIN PLUG