
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCH-895 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 27 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 39 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 52mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 55.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" Dia (7.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.374" (9.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of RCH895NP-273K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 3.4A 22 MOHM TH
FIXED IND 15NH 1A 80 MOHM SMD
FIXED IND 180UH 69MA 9.4 OHM SMD
FIXED IND 15UH 2.5A 100 MOHM SMD
ADJ LEVER PLASTIC, STEEL 1/2
FIXED IND 27MH 39MA 55.7 OHM TH
SQUARE FLANGE RECETACLE