
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 330 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 248mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512-273H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 390MA 2.51 OHM
FIXED IND 39UH 5.66A 31 MOHM SMD
FIXED IND 75UH 1.78A 365 MOHM
BOARD EVAL HMC735LP5E
FIXED IND 27UH 330MA 3.7 OHM SMD
FUSE SQUARE 250A 1KV RECTANGULAR
TERM BLOCK HDR 10POS 5.08MM