PL9417NLT
Manufacturer
PulseR (iNRCORE
VIGOR # :
Description
FIXED IND 82UH 940MA 317 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PL9417NLT PDF
Type Description
Series:PL94XX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:82 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):940 mA
Current - Saturation (Isat):940mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):317mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.410" L x 0.410" W (10.41mm x 10.41mm)
Height - Seated (Max):0.132" (3.35mm)