
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHB |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 16.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 14mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 2.000" Dia (50.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.500" (38.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 16 | ||
| 112 |
Current price of IHB6BV101K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 158MA 8 OHM SMD
FIXED IND 39MH 23MA 295 OHM TH
FIXED IND
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
CONN HEADER VERT 22POS 1.27MM
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 7.62MM
FIXED IND 100UH 16.4A 14 MOHM TH