
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537-7 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 270 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 21mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.6Ohm |
| Q @ Freq: | 55 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7.3MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537-737K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 41MA 29 OHM SMD
FIXED IND 47UH 1.1A 130MOHM SMD
FIXED INDUCTOR
DIODE CURRENT REG 100V
FIXED IND 270UH 160MA 5.6 OHM TH
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H
TRANSMITTER TOSA