
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 104CDMCD/DS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 11.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 19A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 13mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 104CDMCDDS-3R3MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 325MA 3.12 OHM
FIXED IND 470UH 31.5MA 48 OHM TH
FIXED IND 11NH 650MA 110 MOHM
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1206
FIXED IND 3.3UH 11.8A 13MOHM SMD
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V
CONN RCPT MALE 56POS GOLD CRIMP