
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3094R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 560 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 510 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 190mOhm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 170MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 3094R-561KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 185MA 2 OHM SMD
FIXED IND 150NH 610MA 120 MOHM
FIXED IND 130NH 300MA 720 MOHM
FIXED IND 5UH 1.65A 60 MOHM SMD
ROTARY ENCODER MECHANICAL 20PPR
FIXED IND 560NH 510MA 190 MOHM
CONN HDR .100" 14POS