
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PTHF-VM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Molybdenum Permalloy(MPP) |
| Inductance: | 75 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3.47 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 45mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 3.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.750" L x 0.400" W (19.05mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.775" (19.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of PTHF75-50VM is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 195MA 2.11 OHM TH
FIXED IND 1UH 425MA 540 MOHM SMD
FIXED IND
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
CONN HDR HSG 6POS 1.25MM
FIXED IND 75UH 3.47A 45 MOHM TH
55A CABLE/SINGLE WALL