
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PG0063 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 470 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 160mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.04Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of PG0063.474NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 500UH 3.4A 131 MOHM TH
FIXED IND 33UH 1.65A 125 MOHM
FIXED IND 100NH 2.2A 40 MOHM TH
CONN RCPT 4POS 0.05 GOLD SMD
FIXED IND 470UH 160MA 5.04 OHM
DIODE ZENER 30V 500MW DO35
LED WHITE SMD