
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 20 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 140 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 25MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1782-51J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270UH 910MA 460 MOHM
FIXED IND 33NH 3A SMD
FIXED IND 2.2UH 22A 4.2 MOHM SMD
LED COB CXB2530 5700K WHT SMD
CONN ADAPT SMA JACK TO BMZ JACK
SWITCHING REGLTR, VOLTAGE-MODE
FIXED IND 20UH 140MA 3.3 OHM TH