
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5400R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 22 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 138 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 138mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.83Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 150kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.300" Dia (33.02mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.730" (18.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 5400R-226K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 850MA 157 MOHM
FIXED IND 820NH 1.67A 110 MOHM
FIXED IND 100NH 220MA 680 MOHM
DC DC CONVERTER 12V
FIXED IND 22MH 138MA 2.83 OHM TH
FIXED IND 12UH 79MA 4 OHM SMD
OSCOPE PROBE X10 150MHZ 10M