
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.24 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.24A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 79mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922R-14K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 69MA 3.3 OHM
FIXED IND 6.8MH 85MA 67 OHM TH
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 80POS 1.27MM
FIXED IND 12UH 2.24A 79 MOHM SMD
CONN UHF JACK STR SOLDER