
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 108 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 79 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 36 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 26MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 108-123KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 75UH 3.9A 60 MOHM TH
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
FIXED IND 10.4UH 3.8A 30 MOHM
CAP ALUM RAD
FIXED IND 75NH 50MA 3.8 OHM SMD
FIXED IND 12UH 79MA 4 OHM SMD
THERMOELECT