
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1944R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 150 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 30mOhm Max |
| Q @ Freq: | 75 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 400MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1944R-03K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 80A 0.17MOHM
FIXED IND 82UH 107MA 9.9 OHM SMD
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 82UH 1.53A 152 MOHM
CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD
FIXED IND 1.4UH 5.65A 10 MOHM
FIXED IND 150NH 3A 30 MOHM TH