
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1944R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 40MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 320MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1944R-08M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 1.7A 180MOHM SMD
FIXED IND 120UH 660MA 735 MOHM
FIXED IND 7.9UH 6.8A 14.94 MOHM
FIXED IND 1UH 2.2A 49 MOHM SMD
XTAL OSC SO 400.0000MHZ LVDS SMD
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ LVCMOS
FIXED IND 390NH 2A 70 MOHM TH