
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603CS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 12 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm |
| Q @ Freq: | 35 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.046" W (1.80mm x 1.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603CS-120EGTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 2.7A 54 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 126MA 7.7 OHM TH
FIXED IND 130UH 140MA 4.1 OHM TH
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVDS SMD
FILAMENT GREEN PLA 0.07" 1KG
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM
CONN PLUG FMALE 4POS GOLD CRIMP