
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C0603 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 270 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 195 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 21 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 600MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.047" W (1.80mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 200 |
Current price of C0603C-270NG1T2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 3.05A 30 MOHM TH
FIXED IND 10UH 21.4A 5 MOHM TH
FIXED IND 20UH 140MA 3.3 OHM TH
XTAL OSC VCXO 133.516483MHZ LVDS
CONN HEADER SMD 8POS 1.27MM
FIXED IND 270NH 195MA 2.1 OHM
CONN NIMCAMA PLG STR 50OHM SOLDR