
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CEP123 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 5.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 14.2mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138" (3.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of CEP123NP-3R2MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 170MA 2.7 OHM TH
FIXED IND 2.7UH 3.41A 34 MOHM TH
FIXED IND 1.2UH 4A 30 MOHM TH
FIXED IND 6UH 2.5A 40 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
CONN PLUG 3POS STRAIN RELIEF
FIXED IND 3.2UH 5.8A 14.2 MOHM