
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH50D28B/T150 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.38 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CDRH50D28BT150NP-150MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 560NH 1.73A 41 MOHM
FIXED IND 39UH 125MA 3.1 OHM SMD
FIXED IND 6.8UH 122MA 3.2 OHM TH
CONN HEADER VERT 48POS 1.27MM
FIXED IND 15UH 1.38A 130MOHM SMD
CONN PLUG HSG FMALE 79POS INLINE
CONNECTOR