
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 780 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm Max |
| Q @ Freq: | 46 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-331JR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330UH 218MA 6.4 OHM
FIXED IND 910NH 1.07A 70 MOHM TH
FIXED IND 22UH 4.6A 36.7MOHM SMD
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 2.5MM
RES CHAS MNT 390 OHM 5% 1500W
FIXED IND 330NH 780MA 130 MOHM
PLUG ASSY