
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 390 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 500mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 140MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 3090R-681J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 175MA 3.1 OHM
FIXED IND 15UH 1.3A 100 MOHM SMD
FIXED IND 4.7MH 55.5MA 70 OHM TH
VARISTOR 240V 3.5KA DISC 10MM
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 5V 1W
FIXED IND 680NH 390MA 500 MOHM