UP5S-681-R
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
FIXED IND 680UH 650MA 1.1 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
UP5S-681-R PDF
Type Description
Series:UNI-PAC™ 5S
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:680 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):650 mA
Current - Saturation (Isat):930mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.1Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:2.3MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.724" L x 0.591" W (18.40mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max):0.295" (7.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
1025-60G
1025-60G
FIXED IND 47UH 110MA 4.5 OHM TH