
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2020 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 470 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 900mOhm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.215" (5.46mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2020-32J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 195MA 4 OHM SMD
FIXED IND 1.5UH 310MA 490 MOHM
FIXED IND 120UH 1.2A 247 MOHM
TVS DIODE 48V 85.68V P600
CONN RCPT FMALE 4P GOLD SLDR CUP
DC DC CONVERTER 24V 1KW
FIXED IND 2.2UH 470MA 900 MOHM