
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MILP1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 950 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1.98A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 222mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MILP1812-152K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM SMD
FIXED IND 270UH 61MA 12 OHM SMD
FIXED INDUCTOR
DC DC CONVERTER 5V 1W
FIXED IND 1.5UH 950MA 222 MOHM
20G 0.25" HP SERIES TIP ID .024"
PT SERIES CAP. SZ 18