
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 33 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 400 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 370mOhm Max |
| Q @ Freq: | 23 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.35GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of S0402-33NG3D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 36UH 202MA 2.5 OHM TH
FIXED IND 200UH 120MA 7.1 OHM TH
FIXED IND
FIXED IND 33UH 1.1A 350 MOHM TH
CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.375"
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM