
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4232R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 820 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 294 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 10 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.101" (2.57mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 4232R-821H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.1UH 590MA 180 MOHM
FIXED IND 4.7UH 175MA 3.1 OHM
FIXED IND
FIXED IND 33MH 37MA 110 OHM SMD
CONN HEADER VERT 10POS 2MM
FIXED IND 820NH 294MA 1.4 OHM
SWITCH ROTARY 12POS 250MA 115V