
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9405R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 198 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.380" Dia (9.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.500" (12.70mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 9405R-36 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 1.8UH 245MA 1.25 OHM
FIXED IND 500NH 68A 0.165MOHM SM
CRYSTAL 3.6864MHZ SERIES SMD
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ LVPECL
TUBULAR HANDLE, ALUMINUM
FIXED IND 100UH 198MA 5.5 OHM TH