
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1840 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 870 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 155mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 65MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.437" L (4.75mm x 11.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1840-20KR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 26UH 1.31A 175 MOHM
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM
FIXED IND 8.2UH 3.55A 28 MOHM TH
FIXED IND 680UH 120MA 9.2OHM SMD
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
FIXED IND 3.9UH 870MA 155 MOHM