
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SP1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 705 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 228mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of SP1008-102J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 164MA 5.8 OHM TH
FIXED IND 5.2UH 4.8A 17.3 MOHM
FIXED IND 22UH 490MA 730 MOHM
FIXED IND 3.3UH 2A 67 MOHM SMD
IC ADC 12BIT PIPELINED 10MSOP
FIXED IND 1UH 705MA 228 MOHM SMD
CONN QC TAB 14-16AWG 0.187 CRIMP