
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 39 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 720 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20.8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470R-20G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 960MA 145 MOHM
FIXED IND 1UH 50MA 300MOHM SMD
FIXED IND 16UH 230MA 1.8 OHM TH
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ LVCMOS
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
FIXED IND 39UH 720MA 1 OHM TH
LED YELLOW CLEAR SMD