
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1945R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 430mOhm |
| Q @ Freq: | 65 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 56MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1945R-06K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 941MA 128 MOHM
FIXED IND 1.8UH 1.7A 135 MOHM TH
FIXED IND 560UH 77MA 32 OHM TH
FIXED IND 2.2NH 900MA 180 MOHM
FIXED IND 6.8UH 800MA 430 MOHM
SLIDE POT 100KOHM 0.25W TOP 45MM
CONN RCPT FMALE 32POS GOLD SLDR