
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 240 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 960 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 160mOhm Max |
| Q @ Freq: | 33 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 430MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1782-05J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 275MA 3.7 OHM TH
FIXED IND 100UH 3.14A 60 MOHM
FIXED IND 47UH 670MA 648 MOHM
CIR BRKR THRM 600MA 250VAC 48VDC
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
IC REG BUCK 3.3V 100MA 8MSOP
FIXED IND 240NH 960MA 160 MOHM